טיפים

צריבה של DVD-R/CD-R כמשתמש רגיל

משתשמש אשר רוצה לצרוב מדיה של CD-R או DVD-R משתמש בתוכנית בשם cdrecord או באחת מהתוכנות הגרפיות כמו: K3B או Graveman שמשתמשות בה.
ישנם משתמשים שמתקינים למשל את K3B, שגם מתקין את cdrecord במידה וחסר. במהלך התקנה של cdrecord נשאל המשתמש אם לאפשר את ההתקנה של cdrecord בהרשאות של SUID Root, וכך לאפשר למשתמש שנמצא בקבוצת cdrom להריץ אותה עם הרשאות של משתמש על. במידה ואין לך כמשתמש רגיל הרשאות כאלה ניתן לשנות זאת.

שלב ראשון: וודא שאתה מופיע כמשתמש בקבוצת cdrom, כתוב בשורת הפקודה את הפקודה id שתציג את הID שלך ואת הקבוצות אליהם אתה שייך.
במידה ואתה לא שייך לקבוצת cdrom ניתן להוסיף את עצמך בעזרת הפקודה הבאה (להריץ כמשתמש root):
adduser my_user cdrom

שלב שני: הוא פשוט לאפשר את ההרצה של התוכניות מחבילת cdrecord עם הרשאות SUID Root. ניתן לשנות זאת בעזרת הפקודה:
dpkg-reconfigure cdrecord 
תופיע על המסך השאלה:
You have the option of installing cdrecord with the SUID bit set.                                           

If you make cdrecord SUID, you can allow users in the "cdrom" group to burn CD-ROMs without needing any additional privileges. 
This could, however, potentially allow cdrecord to be used during a security attack on your computer. If in doubt, I suggest you install it without SUID. 
If you later change your mind, you can run: dpkg-reconfigure cdrecord.                                              

Do you want the cdrecord binaries to be installed SUID root?


בחר "Yes" כדי לאפשר לכל המשתמשים מקבוצת cdrom להריץ את תוכנית הצריבה כמשתמש על. שים לב שגם כרוך בכך סיכון שהתוכנית cdrecord יכולה להיות מנוצלת ע"י תוקף בנסיון תקיפה על המכונה שלך. במידה ויש לך ספק בחר "No" וכך רק משתמש root יהיה רשאי לבצע צריבה.
פרטים נוספים על SUID ניתן לקרוא במדריך באתר הפינגווין.